Saç Dökülmesi Tedavisi – Cilt Bakımı
Saç Dökülmesi Tedavisi – Cilt Bakımı

Acnelyse Krem Nasıl Kullanılır

 • Admin
 • 0 yorum
 • 371 okunma
Acnelyse Krem Kullananlar, Acnelyse krem kullandım yüzümü kıpkırmızı yaptı, Acnelyse Krem Kullanıcı Yorumları, Acnelyse Krem Yüzümü Soydu,

Acnelyse Krem

Acnelyse Krem ilacının etken maddesi tretinoind’dir.  Acnelyse Krem içerisinde A vitamininin cilde sürebilen bir formu bulunmaktadır. Retinok asit cildin yenilenmesine ve cilt hücrelerini besleyerek deriye uygulandığında derinin en üst tabaksını olan epidermise ait hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur ve ciltte aşırı keratin oluşumunu baskılar, derinin kendini onarma mekanızmasını uyarır. Acnelyse Krem kullanım amacı cilt gözeneklerinde biriken yağ ile kir tabaksının birleşmesinden oluşan siyah noktaları, içi irinle dolu kabarcık, ve deride küçük kenarları iyice belli omuş kabartılar ile birlikte görüken sivilce tedavisinde ve sedef hastalığı, iktiyoziz (balık pulu hastalığı) ve deri kalılığının artması tedavisinde kullanılır.

Acnelyse Krem Kullanmadan Önce Bilmeniz Gereken Hususlar

 1. Acnelyse kremin etken maddesi retinoik asite karşı alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız.
 2. Kremi uyguladığınız bölgede 3 – 4 gün sonra derinin en üst tabakası olan epidermise ait hücrelerde yenilenme oluşur, aşırı keratin oluşumunu baskılar ve derinin kendini onarmasını sağlar.
 3. Kremi cilde sürdüğünüzde ilgili bölgede batma ve yanma hissi oluşabilir. Gerekli durumda ilaç kullanımına ara vermeniz gerekebilir yada ilaç kullanımı sıklığını azalatarak yan etkileri en az düzeye indirebilirsiniz.
 4. Acnelyse kremi ilk kullanmaya başladığınıza iltihaplı lezyonlarda artış görülebilir. Bunun nedeni ilacın lezyonlar üzerinde etki göstermesidir bu tür durumda ilacı bırakmanız gerekmez.
 5. Acnelyse kremi kullandığınızda eğer etki göstermediğini düşünseniz bile, doktorunuzun size önerdiği şekilde kullanımına devam ediniz.
 6. Cildinizde sorunlu bölgenin iyileşme süreci 2-3 haftayı bulabilir, tam etki göstermesi için 6 haftadan fazla bir süre kullanmanız gerekebilir.
 7. Kremi yüzünüzde ağız, burun ve göz, göz çevresi gibi yerlere temas ettirmeyiniz.
 8. Acnelyse kremi sürdükten sonra ilgili bölgeyi güneş ışınlarına veya yapay UV ışınlarından kaçınınız. Güneş ışınları sürülen bölgeyi tahriş ve hassas hale getirebilir güneş yanıkları oluşabilir.
 9. Kremle birlikte diğer alkol içeren cilt ürünleri, sert kimyasal tüy dökücü gibi ürünlerle birlikte kullanmayın.
 10. Ciltte açık yara olan, enfeksiyon, güneş yanığı, rüzgar yanığı olan bölgelerde kremi kullanmayınız.
 11. 12 yaşın altındaki çocuklarda bu krem kullanılmaz.
 12. Hamilelik ve emzirme döneminde doktorunuza danışmadan kremi kullanmayınız.

Acnelyse kremi gereğinden fazla kullanmanız durumunda ciltteki kızarıklık ve soyulmalar artabilir. İlaç kullanımını azaltarak yan etkilerini en aza indirebilirsiniz.

Acnelyse Krem Nasıl Kullanılır ?

 • Doktorunuz bu kremi size önerdiği şekilde kullanmanlısınız. Tedavi süresi konusunda doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 • İlacı uygulayacağınız bölgeyi temizleyin ve parmağınızla ufak bir miktarda ilgili bölgeye ince bir film tabakası halinde deriye sürün.
 • Kremi fazla miktarda sürmeyin cildinizde yanma ve soyulmalarda sebep olabilir.
 • Günde 1 kez gece uygulanmalıdır.
 • Tedavi süresi 2-3 haftayı bulabilir, tam etkisi için 6 haftadan daha uzun süre kullanmanız gerekebilir.

Acnelyse Krem Yan Etkileri

 • Boğazda, yüzde ve dilde şişlik, kurdeşen, nefes almada güçlük, karın ağrısı gibi durumlarda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 • Acnelyse kremi sürdüğünüz bölgede cilt renginde değişim, kızarıklık, yanma, kaşıntı ve batma gibi yan etkiler yaygın görülen etkilerdir.

Acnelyse Krem Fiyatı

Acnelyse 20 gr krem 2017 Fiyatı 27.83 tl.

Acnelyse krem kızarıklık ne zaman geçer ?

En sık görülen yan etkilerden birisi olan ilaç kullanımına bağlı olarak görülen kızarıklık ve soyulma ilacın içerisindeki retinolun etkisinden kaynaklanmaktadır.  İlacı sürdüğünüz miktarı azaltarak kızarıklık oluşması azalabilir, eğer fazla kızarılık oluşursa ilaç kullanımını bırakmanız gerekebilir.

Acnelyse krem ne kadar süre kullanılır ?

İlaç kullanımı genelde 2-3 hafta kadardır. İlgili bölgenin tamamen iyileşmesi için tedavi süresi 6 haftayı bulabilir.

Bir önceki yazımız olan Azelderm Krem Nasıl Kullanılır başlıklı makalemizde konuyla ilgili detaylı bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir