Saç Dökülmesi Tedavisi – Cilt Bakımı
Saç Dökülmesi Tedavisi – Cilt Bakımı

Bepanthen Evigen Bemiks Ampul ve Badem Yağı ile Saç Bakım Kürü

  • Admin
  • 0 yorum
  • 584 okunma
Badem yağı bepanthen ve e vitamini karışımı, Bemiks Bepanthen Evigen Ampül ve Badem Yağı Nasıl Kullanılır, Bemiks bepanthen evigen saç çıkarır mı?, Bemiks bepanthen evigen saç uzatırmı?,

Bemiks Bepanthen Evigen Saç Çıkarır mı?

Saç dökülmesi günümüzde kadın-erken herkesin en sık yaşadığı problemlerden biridir. Günümüzde saç dökülmesi özellikle erkek tipi saç dökülmesinin görülme yaşı genç erkeklerde 18 yaşına kadar düşmüştür. Saç dökülmesi sorununun çok sık olması hemen herkesi bu sorunun çözümü için farklı arayışlara yöneltmektedir. Bu çözümlerden bazı yöntemler saç dökülmesini önlemede etkili olurken bazı yöntemler ise sadece zaman ve para kaybına yol açmaktadır.

Erkek tipi saç dökülmesi hariç vitamin eksikliği, mevsimsel saç dökülmeleri veya ciltteki gözeneklerde biriken yağ ve kir tabakalarından dolayı saçlarınız dökülüyorsa bemiks, evigen, bepanthen ampül ve badem yağı kürü ile saç dökülmelerini azaltabilir saçlarınızı güçlendirebilisiniz.

Evigen Bepanthen Bemiks Ampül Faydaları

Bepanthen, bemiks ampül B vitamini içeren ilaçlardır ve ezanelerden temin edebilirsiniz. Saçlar için B vitamini önemlidir ve sinir sistemi, cilt, göz ve saç sağlımız içi gerekli olan suda çözünen temel vitaminlerdir. B vitamini eksikliğinde saçlarda dökülme, kırılma ve matlaşma gibi saç sorunları oluşabilir.

Evigen ampül ise E vitamini içerir ve ciltteki dokuların kendini yenileyebilmesi için önemli vitamin türüdür. Evigen ampül içindeki E vitamini saç derisine sürüldüğünde ciltten emilir ve düzenli kullanımında saç foliküllerini güçlendirir ve saçların hızlı uzamasına yardımcı olur. Bugünkü yazımızda saç bakımı ve saç uzatma yöntemlerinden bepanthen, bemiks, evigen ampül ve badem yağı karışımı ile evde hazırlayabileceğiniz saç uzatma kürü tarifini yazdık.

Badem Yağı Saç Uzatır Mı? Tatlı Badem Yağının Saça Faydaları konumuza bakabilirsiniz.

Bepanthen Bemiks Evigen ve Badem Yağı Saç Maskesi

Gerekli Malzemeler

  • Badem yağı 1 tatlı kaşığı
  • Bepanten ampül 1 adet
  • Bemiks ampül 1 adet
  • Evigen ampül 1 adet

Bemiks Bepanthen Evigen Ampül ve Badem Yağı Karışımı Nasıl Kullanılır

Badem yağı saç bakım kürünü şampuan yerine saçınıza direk olarak uygulamanız daha etkili olacaktır. Şampuan içerisine katıp kullanmak etken maddelerin bozulmasına ve saç derisinde çok az süre beklemesine ve etkisinin çok az olmasına neden olur.

Bepanthen, evigen, bemiks ampülü bir küçük bir cam kase içine kırın ve üzerine badem yağını katıp karıştırın. Bu karışıma isterseniz soğuk pres 7-8 damla nane yağıda katabilirsiniz. Karışımı karıştırın ve saç diplerinize sürün 1 saat bekletip sonrada saçlarınızı yıkayın. Bu karışım içerisindeki etken maddeler ciltte 1 saat beklemesi ile deri tarafından emilir ve saç folüküllerine ulaşır.

Bu saç bakım ve saç uzatma kürünü haftada 3 defa uygulayabilirsiniz. Gözle görülür sonuçlarını düzenli kullanmada 2 ay sonra görmeye başlayabilirsiniz.

Saç dökülmesi probleminizi tedavi etmek için ilk önce bir doktora muayene olmak gerekir. Doktorunuz size saç dökülmesi tipini ve gerekli tedaviyi söyleyecekir.

 

Bir önceki yazımız olan Susam Yağının Saça Faydaları başlıklı makalemizde konuyla ilgili detaylı bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir