Saç Dökülmesi Tedavisi – Cilt Bakımı
Saç Dökülmesi Tedavisi – Cilt Bakımı

Clindoxyl Jel Nasıl Kullanılır

 • Admin
 • 0 yorum
 • 64 okunma
Clindoxyl jel kullananlar, Clindoxyl jel sivilce izlerini geçirir mi, Clindoxyl jel soyulma kızarıklık, Clindoxyl jel yüzde kaç saat kalmalı,

Clindoxyl jel deri gözeneklerin de sivilce oluşmasına sebep olan bakterilerin cilt üzerinde gelişmesini önleyerek sivilce ve akne oluşmasını önleyen bir ilaçtır. Cildin dış yüzeyinde ve gözeneklerde oluşan fazla yağ ve kir tabakalarının kolayca temizlenmesini sağlar. Clindoxly jel cilt yüzeyini hafif kurutucu ve soyucu etkisi vardır. Cilt gözeneklerin de biriken yağ, kir ve ölü deri tabakalarının neden olduğu siyah nokta, beyaz nokta sivilce, akne ve benzeri cilt sorunları oluşmuş bölgelerde bu gibi oluşumları durdurur ve akne sayısının azalmasını sağlar. Sivilce ve iri olarak çıkan akne tedavisinde kullanılır.

Clindoxly Jel Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Clindoxly Jel kullandıktan sonra her hangi bir alerji belirtisi görürseniz bu ilacı kullanmanız önerilmez. Doktorunuza bu durumu bildirin.

Clindoxly jel ilacını kullanmaya başladıktan sonra tedavi süresi 2 ile 5 hafta arasıdır. Tedavisi süresi 12 haftadan daha uzun süre kullanılmamalıdır.

Clindoxly jel sürdüğünüz bölgeyi direk güneş ışınlarına vaya solaryum, güneş lambaları ile temas ettirmemeye özen gösterin. Teması halinde cilt daha hassas hale gelebilir ve güneş yanıkları, lekeler oluşabilir.

İlacı güneş yanığı ile rüzgar yanığı olan cilt yüzeylerine ve tahriş oluşmuş, hasar görmüş cilt yüzeylerine uygulamayın.

İlacı ağız, burun ve gözünüze temas ettirmeyin. Temas etmesi halinde bol su ile yıkayın.

İlacı sürdüğünüz bölgelere ciltte tahriş yapacak ürünler, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkol içeren cilt ürünleri kullanmamaya özen gösterin.

Clindoxly jel daha sık veya gereğinden çok daha az kullanmayın. İlacın çok kullanımı ilgili bölgede yan etkilere sebep olabilir. Doktorunuzun reçete ettiği şekilde ve sürede kullanın.

Tedaviye başlayıp belirtileriniz de iyileşme görülse bile doktorunuzun siz reçete ettiği şekilde kullanmaya devam edin.

İlacı renkli kıyafetlere ve çarşaflara teması halinde renginde açılma ve saçlara beyazlatıcı etkisi vardır.

Clindoxly jeli 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız.

Hamile veya emziren bayanların bu ilacı doktoruna danışmadan kullanmaması gerekmektedir.

Clindoxly jel Nasıl Kullanılır

 • Clindoxly jeli doktorunuzun size reçete ettiği şekilde kullanmanız gerekir. Tedavi süresince doktorunuzun direktiflerine uymanız gerekir.
 • İlacı uygulayacağınız cilt bölgesini ilk önce ılık su ile temizleyin ve kurutun. Daha sonra kremi ince bir film tabakası halinde cilde sürün.
 • Clindoxly jel günde bir kez uygulanmalıdır. Uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın.
 • Clindoxly jel günde bir kez akşamları uygulanmalıdır. Krem her gün kullanılmadığı sürece etkisini göstermeyebilir.
 • Eğer ilaç cilt üzerine kolayca sürülmüyorsa, çok fazla miktar uyguluyor olabilirsiniz.
 • İlacı sürdüğünüz bölgede eğer aşırı kuruma ve soyulma oluşuyorsa jeli sürdükten 2 saat sonra nemlendirici krem kullanmanız faydalı olur.

Clindoxly jel Yan Etkileri

 • İlacı uyguladıktan sonra karın ağrısı, kurdeşen, nefes almada güçlük, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik oluşursa bu durumu doktorunuza bildirin.
 • İlacı sürdüğünüz bölgede özellikle ilk bir kaç haftasında yanma, batma, kızarıklık soyulma, cilt kuruluğu, aknenin alevlenmesi, göz kızarıklık ve tahriş gibi yan etkiler yaygın görülen yan etkilerdir.

Clindoxyl Jel Yüzde Ne Kadar Kalmalı

Bu konuda doktorunuz size herhangi bir bilgi vermediği sürece  istediğiniz kadar jel yüzünüzde kalabilir.

Clindoxyl Jel Sürüldükten Sonra Yıkanır mı?

İlaç kullandıktan sonra yüzünüzü yıkamak gerekmez.

Bir önceki yazımız olan Differin Jel Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde konuyla ilgili detaylı bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir