Saç Dökülmesi Tedavisi – Cilt Bakımı
Saç Dökülmesi Tedavisi – Cilt Bakımı

En İyi Kepek Şampuanı Hangisidir

  • Admin
  • 0 yorum
  • 97 okunma
En Etkili Kepek Şampuanı, En İyi Kepek Şampuanları, Kepek Şampuanı Eczane, Saçta Kepek Neden Olur,

Saçlarımız İçin En İyi Kepek Şampuanı Nasıl Olmalıdır?

Saçlarda oluşan aşırı kepeklenmeleri önlemek için düzenli olarak saç bakımı yapmamız ve saç derimizi temiz tutmamız gerekir. Saçlarda aşırı kepek oluşumu kişiyi dış çevreye karşı bakımsız bir görünüm düşüncesi verebilir. Saçlarımız ne kadar sağlıklı ve parlak olursa kişinin kendine karşı karşı tarafa bakımlı olduğunu gösterir. Saçlarımızın temiz ve bakımlı olması için kullandığımız şampuan markalarına da dikkat etmemiz gerekir. Saç dökülmesi günümüzde kadın – erkek bir çok kişinin ortak sorunlarından biridir. Bu nedenle saç dökülmesinden sonra en önemli saç sorunlarından biriside saçlarda aşırı yağlanma ve kepek oluşumudur. Bazen saçlarda aşırı kepeklenme ve yağlanma olması bakımsız ve kirli bir görünüm gibi algı oluşturmaktadır. Saç yağlanması ve aşırı kepeklenmenin oluşmasında bir çok etken bu duruma sebep olabilmektedir. En önemli nedenlerden biri saç derisinde mantar olmasıdır. Mantar hastalığı sürekli olarak saç derisinde kabuklanmalara ve kepeklenmeye neden olmaktadır. Şampuan tercihinde en önemli etken içindeki bilimsel maddeler bakılmalıdır.

En İyi Kepek Şampuanı Nasıl Seçilir?

Saçlarda aşırı kepeklenme daha çok erkeklerde sık görülür. Eğer çok fazla saçlarınızda kepeklenme sorunu yok ise bu problemi kepek için üretilen market şampuanlarıyla tedavi edebilirsiniz. Saçlarımız ilk önce ılık su ile iyice ıslatılır ve 2-3 dakika kepek şampuanı ile yıkanıp durulanır. İkinci yıkamada yine kepek şampuanı ile saç derisi masaj yapılarak 3 dakika yıkanıp saçlar ılık su ile iyice durulanır. Saçlarımızda şampuan kalıntısı kalmaması gerekir. Ilık su ile yıkamamız saçlı derinin sağlıklı olması için önemlidir.

Eğer saçlarınızda orta veya yoğun kepek oluşumu varsa bu sorunu market şampuanları ile geçiremezsiniz. Bunun için ayrıca üretilmiş kepek şampuanları kullanmak daha doğru olur. Daha detaylı bilgi için Saç Derisi Kaşıntısı ve Kepek Nasıl Geçer konumuzu okuyabilirsiniz.

Aşırı kepek oluşmasının sebebi olarak saç derisinde mantar gösterilir ve kafa derisinde bu bakteri yayılarak saç derisinin pul pul dökülmesine neden olur. Bu nedenle kepek önleyici şampuan olarak içinde mantar öldürücü şampuan kullanmak gerekir.

Eczanelerde bunun için üretilmiş saç yağlanmasını engelleyen ve mantar öldüren bir kaç şampuan türü vardır. Eczaneye gittiğinizde size uygun olan şampuanı söyleyecektir. Bu tür kepek önleyici şampuanları haftada 3 defa kullanın. Diğer günler ise içeriğinde sls ve paraben olmayan bitkisel içerikli ve kaliteli bir şampuanı günlük kullanıma uygun olanı kullanmanız faydalı olur.

Bir önceki yazımız olan Saç Derisi Kaşıntısına Hangi Şampuan İyi Gelir başlıklı makalemizde konuyla ilgili detaylı bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir