Saç Dökülmesi Tedavisi – Cilt Bakımı
Saç Dökülmesi Tedavisi – Cilt Bakımı

Expigment Krem Nasıl Kullanılır

  • Admin
  • 0 yorum
  • 101 okunma
Expigment krem cilt rengini açar mı?, Expigment krem koltuk altı rengini açar mı?, Expigment krem kullananlar, Expigment krem kullanıcı yorumları, Expigment krem ne kadar sürede etki eder,

Expigment Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Kullanımı ve Faydaları Nelerdir

Expigment krem %4 ilacının etken maddesi Hidrokinon’dur. Expigment krem deride artan renk pigmentlerinin aşırı artması sonucu cilt yüzeyinde oluşan kahverengi noktaların veya koyu renkli lekelerin renginin açılmasını sağlayan bir ilaçtır. Pigment: Cilde, saçlara, alyuvarlar ve iris gibi yapılara renk veren maddedir. Expigment krem deride oluşan bu kahverengi nokta veya koyu renkli lekelerin, siyahımsı renklenmeler (melazma), yüz ve vücudun diğer bölgelerinde, cilt üzerinde düzensiz olarak büyüklüğe sahip koyu kahverengi reninde oluşmuş (kloazma) ve yaşlanma belirtileri olan çillerin tedavisi için kullanılır.

Expigment Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Expigment krem kullandıktan sonra her hangi bir alerji belirtisi görürseniz bu ilacı kullanmanız önerilmez. Doktorunuza bu durumu bildirin.

Expigment krem kurumuş, çatlamış, güneş yanığı, rüzgar yanığı ya da cilt üzerinde açık yara olan bölgelere kullanmayın. İlacı bu bölgelere sürmek için bu tür durumların iyileşmesini bekleyin.

Expigment kremi karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı gibi durumunuz varsa ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayın.

İlacı ağız içi, burun ve gözünüze temas ettirmeyin. Temas etmesi halinde bol su ile yıkayın.

Kremi uygulamadan önce ve uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayınız.

İlacı sürdüğünüz bölgelere ciltte tahriş yapacak ürünler, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkol içeren cilt ürünleri kullanmamaya özen gösterin.

Expigment krem ile tedavi ettikten sonra ilgili bölgedeki ciltteki lekenin tekrar koyulaşmasını önlemek için tedavi sırasında güneş ışınlarına maruz kalmayın. Güneşe çıkmanız gerekiyorsa güneş kremleri veya koruyucu elbiseler giymeniz gerekir.

Expigment kremi güneşte yanmak için kullanmayın.

Expigment kremi kullandıktan 2 ay sonra tedavi ettiğiniz bölgede renk açılması ya da beyazlama görülmez ise bu ilacın kullanımını durdurun.

Expigment kremi 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız.

Hamile veya emziren bayanların bu expigment kremi doktoruna danışmadan kullanmaması gerekmektedir. Bu dönemde ilaç kullanımı önerilmez.

Expigment Krem Nasıl Kullanılır

  • Expigment krem doktorunuzun size reçete ettiği şekilde kullanmanız gerekir. Tedavi süresince doktorunuzun direktiflerine uymanız gerekir.
  • Kremi süreceğiniz bölgeyi yıkayıp temizleyip kurulayın. İlacı sadece tedavi edeceğiniz bölgenin üzerine sürün, dışına taşmamasına dikkat edin ve ince bir tabaka halinde sürün.
  • Expigment kremi 2 ay süre ve sabah akşam günde 2 kez kullanımı yapılmalıdır. Tedavi süresine uymanız gerekir.

Expigment Krem Yan Etkileri

  • İlacı uyguladıktan sonra karın ağrısı, kurdeşen, nefes almada güçlük, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik oluşursa bu durumu doktorunuza bildirin.
  • İlacı sürdüğünüz bölgede hafif yanma, batma ve kızarıklık seyre görülen yan etkilerdir.

Expigment krem reçetesiz alınır mı?

Eczaneciye sorabilirsiniz reçetesiz tam ücretini ödeyerek alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yoğurt Suyu Maskesi Ve Yoğurt Suyunun Cilde Faydaları başlıklı makalemizde konuyla ilgili detaylı bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir