Saç Dökülmesi Tedavisi – Cilt Bakımı
Saç Dökülmesi Tedavisi – Cilt Bakımı

İmex Krem Nasıl Kullanılır

 • Admin
 • 0 yorum
 • 151 okunma
İmex krem siyah noktalara iyi gelir mi?, İmex krem sürdükten sonra yıkanır mı?, İmex krem yüzde ne kadar kalmalı?, İmex sivilce kremi ne işe yarar,

İmex Sivilce Kremi Ne İşe Yarar

İmex merhem etken maddesi tetrasiklin hidroklorür’dür. İmex merhem sivilce tedavisinde kullanılan antibiyotik özelliği taşıyan ciltte yeni çıkan sivilceler veya çıkmaya başlamış olan sivilcelerin içine nüfuz ederek sivilce içerisindeki iltihabı kurutur. İltihaplı sivilceler başta olmak üzere, cilt üzerinde çıkan sivilcelerin tedavisi için kullanılır.

İmex Krem Kullanımı ve Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

İmex merhemi daha önce kullanıp etken maddesinden dolayı yan etki gördüyseniz bu ilacı kullanmayın.

 • İmex krem cilt üzerinde çıkmış veya yeni oluşan sivilcelerin içindeki iltihabı kurutarak yok olmasını sağlar. Özellikle iltihaplı sivilceler başta olmak üzere akne tedavilerinde etilidir.
 • İmex krem cildinize sürerken diğer yerlere, ağzınıza, burnunuza, dudaklarınıza, gözünüze ve cildin hasarlı bölgelerine temas ettirmeyin. İlacın temas etmesi halinde bol su ile ilgili bölgeyi yıkayın.
 • İmex merhem sivilcelerin üzerine sürdüğünüzde leke kapatıcı özelliği vardır. İmex krem fondötene benzeyen kapatıcı özelliği sayesinde, sivilcenin üzerini kapatarak oluşan kötü görünümü engeller.
 • İlgili bölgeye imex kremi uygulamadan önce cildinizi alkol içermeyen sabunlarla yıkayıp kurulayın. Tedavi edeceğiniz zaman sivilcenin ve ilacı süreceğiniz bölgeyi makyaj yapmayın.
 • Bu kremi sürdükten sonra mümkün olduğunca güneşe çıkmayın. İlgili bölge krem sürdükten sonra güneş görürse cilt üzerinde siyah lekeler oluşabilir.
 • Tedavi sırasında ilacı sürdüğünüz bölgenin tahriş olmasına sebep olabilecek sert sabunlar, sert şampuanlar, alkol içeren cilt ürünleri, tüy dökücüler ve saç boyası gibi ürünleri kullanmaktan kaçının.
 • İmex merhemi gebelik veya hamilelik döneminde doktorunuza danışmadan kullanmayın.

İmex Krem Nasıl Kullanılır

 1. İmex merhemi doktorunuzun size reçete ettiği şekilde kullanmanız gerekir. Tedavi ettiğiniz bölgede ilacı doktorunuzun size söylediği şekilde kullanmanız gerekir.
 2. İmex sivilce kremini sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere akne, siyah nokta yada sivilcenin oüzerine hafif masaj yaparak sürün.
 3. İmex krem 14 gün boyunca ara verilmeden kullanılır. Daha sonra 7 gün ara verilir ve duruma göre ihtiyaç olması halinde tekrar 14 gün kullanılmaya devam edilebilir. Etkisini bir yada üç hafta sonra görmeye başlarsınız.
 4. İlacı kullanmadan önce süreceğiniz bölgenin temiz olmasına dikkat edin. İlk önce uygulacağınız bölgeyi ılık su ile temizleyip kurulayın. Kremi az bir miktar olacak şekilde ilgili bölgeye ince bir tabaka halinde sürün ve hafif masaj hareketleriyle cilde yedirin. İmex kremi gün içerisinde 1-2 defa uygulayabilirsiniz.

İmex Krem Sürdükten Sonra Yıkanır mı?

İlacı gece yatmadan önce sürmeniz deri altında oluşmuş olan iltihabın yok olmasını sağlar. Sabah yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Etkisini hemen göstermez ancak bir hafta sonrasında görmeniz mümkündür.

İmex Krem Yan Etkileri

İlacı kullandığınız sırada yüzde, dudaklarda, dilde, boğazda şişlik oluşursa, nefes almada güçlük, kurdeşen ve karın ağrısı olursa durumu doktorunuza bildirin.

İmex merhem kullanımına bağlı olarak yaygın görülen bir yan etki bildirilmemiştir.

İmex Krem Fiyatı reçetesiz fiyatı 24.64 tl’dir.

Bir önceki yazımız olan Sivex Losyon Nasıl Kullanılır başlıklı makalemizde konuyla ilgili detaylı bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir