Saç Dökülmesi Tedavisi – Cilt Bakımı
Saç Dökülmesi Tedavisi – Cilt Bakımı

Saç Derisi Kaşıntısına Hangi Şampuan İyi Gelir

  • Admin
  • 0 yorum
  • 331 okunma
Elma sirkesi saça nasıl sürülür, En iyi kepek şampuanı hangisi, Saç derisinde pullanma için şampuan, Yağlı ve kaşınan saçlar için şampuan,

Saç Diplerinde Kaşıntı Neden Olur

Saç derisinde oluşan kaşıntıların bir çok farklı nedeni bulunmaktadır. Saçlı derideki kaşıntıların oluşmasında aşırı kepek, kabuklanma, saç derisi kuruluğu, sağlıksız beslenme, alerji oluşması, yetersiz saç hijyeni, stres, egzama, mantar enfeksiyonu, terleme ile oluşan yağ ve kir tabakaları veya saç biti gibi nedenler kaşıntı oluşmasında sebep olabilmektedir. Bunların haricinde saç derisi kaşıntısı ciddi fiziksel bir sağlık sorunundan kaynaklanmıyorsa bu sorundan kurtulmanız mümkündür.

Karbonat ile Saç Derisi Kaşıntılarına Son

Kafada oluşan kaşıntıları karbonat tedavisi ile geçirebilirsiniz. Karbonat içeriğindeki yüksek alkali ile saç derinizi pH seviesini dengeler ve kafada oluşan kaşıntılara iyi gelir.

  • 1 yemek kaşığı tuz
  • Yeteri miktarda su

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Karbonatla suyu karıştırın ve macun kıvamına getirin. Macun kıvamı haline gelen karışımı saç diplerine sürün ve 10 dakika süre ile bekletin. Daha sonra bitkisel bir şampuan ile saçlarınızı durulayın.

Kafa kaşıntısı Geçirmek İçin Elma Sirkesi Kullanmak

Elma sirkesi saç derisindeki bakteri, mantar ve kepek oluşumunu önlemek için etkili bir uygulamadır. Sirke aynı zamanda saçların parlamasını sağlar ve saçların bakımınıda yapar.

  • 1 tatlı kaşığı elma sirkesi
  • 5 yemek kaşığı su

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Saçlarınızı güzelce yıkayıp yağını kirini temizleyin. Sonraki yıkama için başınıza elma sirkeli suyu sürün ve 10 dakika beklettikten sonra saçınızı durulayın.

Kafa derisinde yaşanan kaşıntının bir diğer nedeni de saçların yıkanması esnasında deride kalan şampuan ve sabun kalıntılarıdır.

Saç Derisi Kaşıntısı İçin Hindistan Cevizi Yağı Uygulamak

Hindistan cevizi yağını aktarlarda kolaylıkla bulabilirsiniz. Organik hindistan cevizi yağını ısıtın ve sonra hafif ılıdıktan sonra saç diplerinize masaj yaparak sürün. Saç derinizde 1 saat bekletin ve sonra durulayın. Saç kaşıntınızı geçtiğini göreceksiniz.

Kafa Kaşıntısı İçin Çay Ağacı Yağı ile Tedavi Etmek

Çay ağacı yağının anti-fungal ve anti-inflamatuar özelliği vardır. Saç derisinde mantar öldürücü etkisi ile kaşıntıya sebep olan bakterileri yok etmede faydalıdır.

  • 1 su bardağı bebe şampuanı
  • Çay ağacı yağı 10 – 20 damla

1 su bardağı bebe şampuanının içine çay ağacı yağını ekleyin ve saçınız 5 dakika bekletip yıkayın.

Saç Derisi Kaşıntısı İçin Limon Suyu ile Doğal Çözüm

Limon suyunun antiseptik özelliği vardır ve saç derisinde oluşan kaşıntıyı geçirmede yardımcıdır. 5 yemek kaşığı suyun içine 1 tatlı kaşığı limon suyunu ekleyin ve saç derisinee masaj yaparak sürün. 5 – 10 dakika bekletip saçlarınızı yıkayın.

Saç Derisinde Oluşan Kaşıntı için Hangi Şampuan Kullanmalıyım?

Saç derisinde geçmek bilmeyen kaşıntıları geçirmek için üretilmis icerisinde mantar oldürücü madde bulunan şampuanları ve daha etkili yöntemleri uygulamalısınız. İlk önce kaşıntıya sebep olan faktörleri teşhis etmek gerekir. Bunun için bir doktora görünmek gerekebilir. Daha detaylı bilgiler için saç derisinde kaşıntı neden olur konusuna bakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ketoral Şampuan Nasıl Kullanılır başlıklı makalemizde konuyla ilgili detaylı bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir