Saç Dökülmesi Tedavisi – Cilt Bakımı
Saç Dökülmesi Tedavisi – Cilt Bakımı

Seboderm Şampuan Kullananların Yorumları

 • Admin
 • 0 yorum
 • 1.271 okunma
Seboderm şampuan kullananlar, Seboderm şampuan kullananlar forum, Seboderm şampuan kullanıcı yorumları, Seboderm şampuan yağlı saçlar,

Seboderm Şampuan Kullananların Yorumları

Seboderm şampuan saç derisinde yağlı egzama bir diğer adıyla seboreik dermatit ve yoğun kepek oluşumu durumunda kullaılan şampuanlardan biridir. Yağlı egzama ve kepek sorunu çok sık rastlanmayan ancak olduğunda da hastayı rahatsız edecek derecede bir tür cilt sorunudur. Egzama hastalığı uygulanan tedaviler ile iyileşme gösterebilir ancak ilerleyen zamanlarda kendiliğinden tekrar oluşabilir. Saçlı deride oluşan egzamanın yeniden oluşmasını önlemek için tedavi bittikten sonra doğru saç bakımı ve uygun bir şampuan kullanmak doğru bir yaklaşım olur. Seboderm şampuan içerisinde etken madde olarak climbazol adlı aktif bir madde ve zink pritionu günlük kullanıma uygun olarak içerisine katılmış durumdadır.

Saçlı deride ortaya çıkan seboreik dermatit ve aşırı kepek oluşumu hastaya uygulanan tedavi ile büyük oranda düzelir, fakat bu tür saç sorunu neredeyse %100’e yakın ihtimalle geri ortaya çıkan ve sürekli tekrarlayan bir hastalıktır. Seboreik dermatit bilimsel ilaçlar ile tedavi edilse bile tekrar oluşabilir. Saç yağlanması ve saçlı deride egzama gibi sorunlar için üretilen şampuanların bazıları saçı kurutup parlaklığını yok edip saçlarda mat ve sönük bir hal verdiği için kullanan kişiler rahatsız olmaktaydı. Seboderm şampuan içerisindeki etken maddeler bu tür olumsuz durumlara neden olmaz.

Saçlı deride oluşan aşırı kepeklenme, kızarıklık, kabuklanma, kaşıntı, ıslaklık hissi, saçlı derisin yağlanması ve saç dökülmesi gibi sorunlar için ve bir tür egzama olarak kabul edilen seboreik dermatite seboderm şampuan oldukça faydalı gelmektedir. Bu tür cilt sorunları sıradan şampuanları kullanmakla geçmeyebilir, sağlıklı saç derisi ve saçlar için yoğun kepek oluşumu tedavisi için tıbbi yaklaşımla çözümü için üretilmiş bir şampuandur. Seboderm şampuan içerisinde etkinliği bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış etken maddelerin bulunması ile saçlı deri sorunlarını çözmektedir.

Seboreik dermatit ve aşırı yağlanma ile seyreden cilt hastalıkları tedavisinde, ağır vakalarda, betnovate, dermotto emovate gibi ürünler yanı sıra bu saç derisi sorunun tedavisi için seboreik darmatit şampuanı kullanımı doğru bir yaklaşım olacaktır. Saçlı derideki yağlı egzama sorunu klinik olarak düzelme gösterdikten sonra serum tedavisi betnovate grubu ilaçlar ve kortizon içeren ilaçlar uzun süre kullanılamaz bırakılır. Bu süreçte seboderm şampuan ile tedaviye devam edilmesi gerekir. Buradaki amaç normal günlük kullandığımız şampuan yerine seboderm şampuanı sürekli kullanmnız uygun olur. Seboderm şampuan günlük kullanmanıma uygun bir şampuandır.

Seboderm Şampuan İçeriği

 • Climbazole maddesi antifungal önleyicidir.
 • Şampuan içerisinde zinc pyrithione (Çinko piriton) bulunmaktadır. Kepek önleyici ve yağlanmayı azaltır.
 • Coco amido propyl betain; köpük önleyici.
 • Sodyumcoco ampho acetat; Saç derisi temizleyici aktif madde.
 • Synercid Asian fusion ; sarımsak ekstresi.
 • Provitamin B5 saçlarda kalite artışı sağlar ve cildi besler.
 • Alpha flor buddleja ao ; Cilt hasarı iyileştirici etki eder.
 • Pentavitin; Cildi nemlendirir.
 • Carbopol Aqua SF1 ; Zinc pyritone taşıyıcısı.
 • Polyqurtiinium 10; Saç yumuşatıcı tarama kolaylığı sağlar.

Saçlı deride kabuklanma, yağlanma ve aşırı kepek oluşumu içi saçlarınızı aşırı sıcak su ile yıkamayın. Saçlarınızı günlük olarak saç derisine uygun olan bir şampuanı tercih etmelisiniz. Seboderm şampuan seboreik dermatit tedavisinde ve bu hastalığın tekrar etme olasılığının önlenmesi için güvenle kullanılabilecek bir şampuandır. Şampuan içeriğindeki aktif maddeler saç ve cilt için faydalı, besleyici ve kalite artışına yönelik için üretilmiştir.

Egzama gibi cilt hastalıkları tekrarlama ihtimali olduğu için doğru ürün kullanımı ile yeniden oluşma ihtimali engellenebilir. Bunun yanı sıra sağlıklı saçlar için beslenmenize dikkat etmeniz gerekir. Aşırı yağlı gıdalar, kirli ortamlarda yaşamak ve saçların yanlış ürünler ile kullanımı saç derisinde hastalık oluşmasına neden olabilir.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Yağlı Saçlar İçin En İyi Şampuan Hangisi başlıklı makalemizde konuyla ilgili detaylı bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir