Saç Dökülmesi Tedavisi – Cilt Bakımı
Saç Dökülmesi Tedavisi – Cilt Bakımı

Skinoren Krem Nasıl Kullanılır

  • Admin
  • 0 yorum
  • 54 okunma
Skinoren Krem Kullananlar, Skinoren Krem Kullanıcı Yorumları, Skinoren Krem Sivilce İzleri, Skinoren Krem Tüylenme Yapar mı?,

Skinoren Krem Kullanımı
Skinoren kremin etken maddesi azelaik asit’dir. Skinoren krem cilt üzerinde çıkan sivilce ve gül hastalığı tedavisi için kullanılır ve bu tür cilt rahatsızlıklarına sebep olan bakterilerin öldürülmesine ve cildin kendini hızlı bir şekilde yenilemesine yardımcı olur. Skinoren krem bu etkisi ile sivilce ve siyah nokta oluşumunu azaltır. Genelde gençlerde görülen yüz bölgesinde oluşan hafif ve orta derecedeki sivilceler, içi iltihap dolu kabarcıklar, rengi pembe ya da kırmızı olan kabarcıkların tedavisi ve deride koyu renkli – siyahımsı lekelerin (melazma) tedavisi için kullanılır.

Skinoren Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Skinoren kremin etken maddesi azelaik asite karşı alerji görürseniz bu ilacı kullanmayınız.

Cildin daha çabuk kendini yenilemesini, sivilce ve gül hastalığına sebep olan bakterileri yok etmek için kullanılır.

Sivilceleri iyileştirirken siyah nokta oluşumunı azaltır.

Skinoren krem daha fazla etki eder düşüncesiyle gereğinden fazla veya normal kullanımından daha miktarda kullanmayın. Doktorunuzun size belirttiği şekilde kullanmalısınız.

İlacı uyguladığınız cilt bölge üzerinde sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkol içeren cilt ürünlerini kullanmaktan kaçının.

İlacı egzama olmuş cilde, açık yara üzerine, kabartı ve isilik olmuş, yanık oluşmuş cilt bölgelerine uygulamayın. Bu bölgeler iyileştikten sonra kremi sürün.

Skinoren kremin tedavi süresi 4 hafta ya da daha fazla sürebilir. İlacı kullanmaya başladıktan sonra belirtileriniz de iyileşme görülse bile ilacı kullanmaya devam ediniz.

İlacı ağzınıza, dudaklarınıza, burun ve gözlerinize temas ettirmeyin. Temas etmesi halinde bol su ile yıkayın.

Skinoren kremi sürdüğünüz bölgede kızarıklık, kuruluk, yanma, oluşursa ilaç kullanımını azaltma konusunda doktorunuza danışın.

İlacı hasar görüş veye tahriş olmuş cilt bölgelerine sürmeyin.

Güneş yanığı ve rüzgar yanığı olan bölgelere ilacı sürmeyin. Bu tür yerlerde kullanmak durumu daha da kötüleştirebilir.

Skinoren krem uyguladığınız bölgenin üzerini örtmeyin ya da bandajlama yapmayın. Aksi halde ilaç emilimi artabilir yan etkiler oluşabilir.

Skinoren kremi hamile veya emzirme döneminde doktorunuza danışmadan kullanmayın.

Skinoren Krem Nasıl Kullanılır

  • İlacı doktorunuzun size belirttiği şekilde kullanmalısınız. Tedavi süresini doktorunuz size söyleyecektir.
  • Tedavi edeceğiniz bölgeyi ılık su ile yıkayıp kurulayın. Kuruladıktan sonra ilacı yeterli miktarda ince bir tabaka halinde ilginin bölgeye uygulayın ve hafif hareketlerle cilde yedirin.
  • Genelde sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulaması önerilir.

Skinoren Krem Yan Etkileri

İlacı uyguladıktan sonra karın ağrısı, kurdeşen, nefes almada güçlük, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik oluşursa bu durumu doktorunuza bildirin.

İlacı sürdüğünüz bölgede cilt renginde değişim, kuruluk, yanma, batma, kızarıklık, kaşıntı ve ödem gibi yan etkiler oluştğunda doktorunuzla görüşünüz.

Bir önceki yazımız olan İmex Krem Nasıl Kullanılır başlıklı makalemizde konuyla ilgili detaylı bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir