Saç Dökülmesi Tedavisi – Cilt Bakımı
Saç Dökülmesi Tedavisi – Cilt Bakımı

Solgar Biotin Kullanıcı Yorumları

  • Admin
  • 0 yorum
  • 439 okunma
Biotin hapı saç çıkarır mı, Saç dökülmesi için biotin kullananlar, Solgar biotin kullananlar, Solgar biotin yararları,

Solgar Biotin Kullanıcı Yorumları

Sağlıklı saçlar ve tırnaklar için biotin vitamin önem taşır. Biotin saç tellerini kalınlaştırmada ve tırnaklarıı güçlendirmek için için kullanılan çok faydalı bir vitamindir. Biotin günlük kullanımda farklı içerik oranları vardır. Biotinin diğer bir ismi de B7 veya H vitaminidir. Piyada 1mg ve 5mg dozu olarak satılmaktadır.

Solgar Biotin 1000 mcg

Vitamin grubunda yer ürünlerden ilki Solgar Biotin 1000 mcg dir. Farklı kaynaklarda 1 mg olarak ta yazılabilir. Kapül formunda üretilmiş olan bu ürünü kullanmak saç tellerini ve tırnakları güçlendirmek, kalınlaştırmak için kullanılır. Bu ürünü biotin eksikliği olan kişilerde bu tür sorunları baştan önlemeye yönelik olarak geliştirilmiştir. Biotini hergün yemeklerden sonra bir kapsül olarak kullanmanız önerilmektedir.

Solgar Biotin 5000 mcg

Biotin kullanabilceğiniz ürünlerden biris de Solgar Biotin 5000 mcg dir. Farklı kaynaklarda 5mg olarak yazılabilir. Bu ürün 5mg olup 1mg olan ürüne göre daha yüksek biotin içermektedir. 6 ay süreyle biotin kullandığınızda saçlarınızda ve tırnaklarınızda gözle görülür kalınlaşma olduğunun ark edebilirsiniz.

Solgar Biotin Faydaları

B7 vitamini saçlar, saç dökülmesi ve tırnak sağlığı için gerekli olup, eksikliği halinde saçta kalite kaybına neden olmaktadır. Saç telleri ince olan kişilerin saç tellerini daha çabuk dökülür ve seyrelmiş bir görünüm verebilir.  Biotin eksikliğinde saçlar daha yavaş uzama yapar. Biotin sağlıklı cilt içinde önemli bir yere sahiptir. Cildin dış görünümüne faydası vardır. B7 vitamini cilt içinde etkisi bulunur. 6 ay süreyle bu vitamini günde 1 tane bir bardak su ile alabilirsiniz. Sonrasında 2 güne 1 olarak günde 1 tane kullanmaya devam edebilirsiniz.

Biotini saç dökülmesi tedavisi için kullanmanız oldukça faydalı olacaktır. Yeni çıkacak olan saçların daha hızlı uzamasını sağlar.

Saç Tedavisi İçin Ek Ürün Olarak Biotin Kullanmalısınız

DHT hormonu saçları dökmeden önce onları ince sağlıksız hale getirmektedir. Saç kalitesini giderek düşürür. Siz saç tedavisi için minoxidil, procapil, finasterid ve diğer losyon türlerini kullanırken yanında ek olarak biotin takviyeside yaparsanız saçlarınızı daha hızlı kazanabilir ve güçlendirebilirsiniz. Saç dökülmesi yaşayan insanların mutlaka 5mg / 5000 mcg biotin kullanması gerekir. Aynı zamanda piyasada 10 mg biotin ürünleride bulunmaktadır.

Saç Beyazlaması Problemini Geciktirmektedir

Günde bir tane 5mg biotin kullanımı saçların beyazlamasınıda geciktirir ve ileriki yaşlara sarkmaktadır. Beyazlayan saçların eski rengine geri gelmesinde de faydası vardır. Çünkü b7 vitamini saça rengini veren melanin pigmentini uzun süre aktif tutmaktadır.

Solgar Biotin Yan Etkileri

Biotinin bilinen bir yan etkisi yoktur. Biotin eksikliği olmayıp bu ürünü kullanılabilir. Çünkü b7 vitamini fazlalığı herhangi bir soruna neden olmayıp, vücut tarafından dışarı atılmaktadır. Kullanımında herhangi bir kilo artışına sebep olmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan İnce Telli Saçları Kalınlaştırmak İçin Ne Yapılmalı ?  başlıklı makalemizde konuyla ilgili detaylı bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir