Saç Dökülmesi Tedavisi – Cilt Bakımı
Saç Dökülmesi Tedavisi – Cilt Bakımı

Yağlı Saçlar İçin En İyi Şampuan Hangisi

  • Admin
  • 0 yorum
  • 271 okunma
En iyi şampuan sıralaması, Yağlı saçlar için en etkili şampuan, Yağlı ve dökülen saçlar için en iyi şampuan, Yağlı ve dökülen saçlara çözüm,

Yağlı Saçlar İçin En İyi Şampuan Hangisi

Saçların yağlanmasının bir çok sebebi bulunabilir. Bu durum genetik faktörlerden, hormonlardan, saç derisi hastalıklarından ve kişinin sosyal hayatından dolayı oluşabilir. Saçlarınız ve saç deriniz çok fazla yağlanıyorsa bunun iki nedeni vardır.

Saçlı derini altında saç köklerine bağlı bulunan yağ bezleri fazla yağ üretiyordur.

Saçlar yeterli sıklıkta ve düzgün bir şekilde yıkanmıyor olabilir ve saç derisi yağdan ve kirden iyi arındırılmıyordur.

Saçlarınızı aşırı yağlanmadan iyice arındırmak istiyorsanız bunun en basit ve en kolay yolu saçları günlük yıkamaktır. Çevremizde duyduğumuz bazı yanliş bilgiler saçları hergün yıkamak saçları yağlandırır veya saç derisindeki yağ saçı besler düşüncesi.

Saçı Hergün Yıkamak Doğru mu?

Saçları hergün yıkamak yağ bezinin daha çok yağ üretmesine neden olmaz. Saçlarımızı günlük yıkadığımızda saç derisi kirden ve yağdan arınmış olur gözenekler temizlenir. Sık yıkanmayan saçlarda yağlanma daha çok olur ve kaşıntı ortaya çıkabilir.

Saç derisinde oluşan yağın cildi besleyici bir özelliği bulunmaz. Deride oluşan yağ derinin sağlığını korumak ve nemli tutmak için oluşur. Her gün saçların yağlanması cildin nemli olması için yeterlidir. Saçlar yıkandıktan 3 – 7 saat sonr yeterli miktarda yağ çıkışı tekrar olur.

Yağı Saçlar İçin Hangi Şampuan Kullanılmalı ?

Yaşımıza ve hormonlarımızın çalışma düzenine bağlı olarak yağlanmanın belli zamanlarda fazla olduğu dönemler olabilir. Ergenlik dönemi saçtaki yağ oranı normale göre artış gösterebilir.

Saçların yağlanmasını tamamen kesen bir şampuan yoktur. Ancak saçları ve saç derisini yağdan iyi temizleme özelliği olan şampuanlar vardır. Daha yağlı ciltlerin yağlanmaya karşı formüle edilen şampuanları kullanması gerekir.

Yağlı saç derisine kullanacağınız ampuanların Ph derecesi cilde uyumlu olan şampuanları tercih edilmesi gerekir.

Ayrıca haftada bir kere kepeğe karşıda etkili şampuan kullanılmsı cildi arındırmak açısından faydalı oluyor.

Yağlı Saçlar Kurtulmak İçin 7 Öneri

  • Saçlarınızı ılık su ile günlük yıkayın.
  • Hacim veren fazla yumuşak şampuanlardan kaçının.
  • Saçlarınızla çok ellemeyin.
  • Uzun süre sıcak fön uygulamayın.
  • Haftada 1-2 defa kepelenmeye karşı üretilen şampuanlardan kullanın.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Nizoral Şampuan Nasıl Kullanılır başlıklı makalemizde konuyla ilgili detaylı bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir